Konfiguracja automatycznego trybu w Xiaomi Air Purifier 2

Obserwuj

Komentarze

Komentarze: 18

 • Avatar
  Marek Wianecki

  wielkie dzięki za tipa, genialna sprawa!

 • Avatar
  Konradszopa Fresh

  a co w przypadku gdy nie można się połączyć z aplikacją:( działała ok, po wyłączeniu wtyczki z kontaktu i ponownym włączeniu nie chce się połączyć z aplikacją:( nie znajduje go;/ po zresetowaniu wifi odnajduje (przeprowadza się proces, łączy z siecią'oczyszczacza" później z moja domowa i na tym koniec przy 90% connection timed out ... 

  jest jakaś możliwość resetu całkowitego urządzenia? albo jakieś wsparcie techniczne, które pomoże rozwiązać problem?

 • Avatar
  Paweł C

  Zauważyłem że nie działają godziny poszczególnych schematów . Ustawiłem  żeby po 22 wchodził w sleep . Niestety urządzenie sugeruje się tylko wartościami PM które ustawiłem do 22, które działają 24h all day . Zmiana serwera nic nie daje. Strefa czasowa w Mihome ustawiona prawidłowo.
  BTW ile ja się namęczyłem żeby odkryć że xiaomi nie współpracuje z routerami tplink. Po prostu jeśli macie problem z połączeniem się na tym routerze zmiencie tymczasowo na inną markę i działa. Problem poruszany tez w sieci

 • Avatar
  Marcin Kuliński

  Dzień dobry,

  nie jestem w stanie przeprowadzić opisanych powyżej ustawień dla modelu Air Purifier Pro. Niezależnie od regionu ustawionego w profilu (Europa, Chiny) urządzenie jest widoczne w aplikacji Mi Home, da się nim sterować zdalnie, ale niemożliwe jest utworzenie reguły automatyzującej - w bloku "IF" dostępne są jedynie reguły czasowe oraz aktualne warunki pogodowe (tylko dla regionu Chiny). Brak natomiast jakichkolwiek sensorów oczyszczacza - sekcja "smart devices" jest pusta.

 • Avatar
  Łukasz

  1) U mnie dokładnie to samo dla Air Purifier Pro, nie ma go na liście Smart devices przy wyborze warunku "If". W kolejnym kroku ("Then") już się pojawia... jest na to jakieś rozwiązanie?

  2) Zastanawia mnie jak to jest domyślnie skonfigurowane, że w trybie Auto jest praktycznie niesłyszałny a w trybie Night cały czas chodzi na trochę wyższej prędkości? (Zbił odczyt do wartości 003 i w trybie Night non stop chodzi szybciej niż w Auto?)

  3) Nie wiem w końcu w jakich jednostkach mierzy - AQI czy ug/m3?

 • Avatar
  Marcin Kuliński

  W trybie Auto domyślnie działa jedynie górny wentylator, który służy do dystrybucji oczyszczonego powietrza. Turbina umieszczona niżej, wytwarzająca podciśnienie w komorze filtra, jest wtedy wyłączona, a załącza się dopiero przy odpowiednio wysokim poziomie zanieczyszczenia (jak na PL, to zbyt wysokim, bo jest to chyba 50 albo 75 mcg/m^3...), czyli 2-3 razy powyżej normy). W trybie Sleep turbina zawsze działa, stąd nieco wyższy poziom natężenia szumu. Z moich pomiarów wynika, że w tym trybie oczyszczacz pobiera nie więcej niż 5 W, u mnie chodzi tak non stop od prawie tygodnia. Użyteczność trybu Auto w sytuacji, gdy chce się uzyskać stałe poziomy jakości powietrza poniżej normy 25 mcg/m^3 jest, niestety, zerowa.

  Miernik w oczyszczaczu pokazuje stężenie w mikrogramach na jednostkę objętości powietrza - odczyty korelują z tym, co pokazuje mój inny miernik.

 • Avatar
  Mariusz Mac

  Mam wrażenie, ze oczyszczacz przełącza się między profilami tylko gdy aktualnie mam włączona aplikacje. Ustawiłem reguły: <37 przełącz na auto. Powyżej >38 daj na tryb manualny.
  I teraz wyglada to tak. Oczyszczacz działa na auto. Włączam aplikacje. Po chwili stwierdza ze jest około 45pm2.5 przełącza się na tryb manualnym. Aplikacja wyłączona. Działa tak od kilkunastu minut.
  Włączam aplikacje sprawdzić jaki jest aktualny stan. Aplikacja odświeża się kilka sekund i pokazuje około 30 więc oczyszczacz wraca na auto. Co jaki czas bez mojej ingerencji w aplikacje sam sobie sprawdzi, ze jest taka reguła i powróci na auto?

 • Avatar
  Alicja S

  Mam tak samo jak @Mariusz Mac. Zautomatyzowałam sobie tryby pracy. <20 tryb sleep, >25 tryb manualny. Działa jak sobie chce, tzn. jak miałam włączoną aplikację to w miarę się stosował, ale po jakimś czasie włączonej aplikacji, jakby zapominał moje ustawienia i pozostawał na ostatnim włączonym trybie, tak do czasu ponownego otwarcia aplikacji. Może to zależy też od ustawień telefonu, wyłączyłam w telefonie funkcje oszczędzania energii, nie pomogło. Może coś jeszcze trzeba w telefonie ustawić? Wg ustawień, aplikacja działa w tle. 

 • Avatar
  Mariusz Mac

  Dałem oczyszczaczowi trochę czasu. I zmieniłem ustawienia na takie, ze <10 wyłącz. Więcej niż 30 daj auto. I to działa. W logach widać na przykład ze po nocy wielokrotnie się włączał i wyłączał.
  W appce iosowej używałem tym razem reguł tych po chińsku według opisu wlz artykułu. Może to ma znaczenie. Sam oczyszczacz pewnie znacznie rzadziej sprawdza stan, a włączenie aplikacji robi to od razu.

 • Avatar
  Piotr Osumek

  Witam, mam ten sam problem co Mariusz Mac i Alicja S. Czy udało sie Wam go może jakos rozwiązać? Uzywam xiaomi air purifier 2. Z różnic, to w mojej wersji aplikacji mi home mam po chinsku i po angielksu ustawienia filtra if. Wybralem po angielsku. I tez mam wrazenie ze dziala poki patrze na wlaczona aplikację. Jak tego nie robie to mam wrazenie ze oczyszczacz pozostaje na ostatnim trybie dopoki nie wlacze aplikacji☹️

 • Avatar
  Rafał Bergmann

  Witam, mam oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro, w automatyzacji w warunku "If" mam tylko do wyboru(nie mam smart devices lub inteligentne urządzenia):
  - "czasomierz"
  - ewentualnie "wykonaj ręcznie"
  - "pogody..."(region Chiński)

  Da się w jakiś sposób zautomatyzować od wybranych wartości sensora pm2.5?

  Pozdrawiam,
  Rafał

 • Avatar
  wahu91

  Witam, mam ten sam problem co Rafał. Przy warunku if nie mam do wyboru urządzenia. Ktoś coś?

 • Avatar
  Adam

  W wersji 2S jest podobnie, że nie da się ustawić automatyzacji. Filtr w ogóle nie widzi tego urządzenia i pomieszczenia.

 • Avatar
  Remi Piotrowski

  Niestety nowe europejskie dystrybucje (2S i PRO) mają zubożone oprogramowanie w stosunku do wersji chińskiej. Z jakiegoś powodu RODO spowodowało, że wyleciała automatyzacja. Nie znalazłem na razie sposobu na jej odblokowanie :(

 • Avatar
  Paweł C

  Tylko wersje zakupione z ali lub gearbest mają ustawienia na dane wartości pm przy których oczyszczacz ma się załączać np przy pm.30, wyłączać np przy pm1 lub wchodzić w tryb ulubione o podwyzszonych obrotach przy np 40. Szkoda że wersje sprzedawane u nas są zubożone i nikt o tym nie mówi. 

 • Avatar
  Adam

  Nie da się wgrać firmware z wersji chińskiej do tych cholernych europejskich dystrybucji ?

 • Avatar
  Remi Piotrowski

  Chyba nie ma w tych urządzeniach żadnego interfejsu komunikacji poza wifi. Czy może jest tam złącze USB?

 • Avatar
  Michał Michna

  Taka dostałem odpowiedz od Xiaomi Polska w kwestii braku automatyzacji wersjach europejskich oczyszczaczy Air Pro oraz Air 2S:

  Producent w trybie automatycznym zastosował kompromis miedzy efektywnością a głośnością. Oryginalnie producent uznał, że oczyszczacz w trybie automatycznym powinien utrzymywać poziom 20-30 µg/m3 (przy normie WHO zµg/m3) generując przy tym akceptowalny poziom szumu. Algorytm ten jest stały i nie da się tego zmienić. W trybie automatycznym urządzenie samo rozpoznaje stopień zanieczyszczenia powietrza i dostosowuje do tego szybkość filtrowania. Na chwilę obecną nie jest znana data aktualizacji umożliwiającą tę funkcjonalność.

  @Remi Piotrowski, nie ma złącza USB.

  Natomiast można się z nim połączyć wykorzystując domoticza skonfigurowanego na raspberry, ale to już wyższa szkolą jazdy no i nie po to sie kupuje takie urządzenie, żeby dodatkowo się bawić raspberry, ale jak ktoś ma, to można podobno ustawić względem wskazań PM 2.5

   

Zaloguj się, aby dodać komentarz.