Konfiguracja automatycznego trybu w Xiaomi Air Purifier 2

Obserwuj

Komentarze

Komentarze: 6

 • Avatar
  Marek Wianecki

  wielkie dzięki za tipa, genialna sprawa!

 • Avatar
  Konradszopa Fresh

  a co w przypadku gdy nie można się połączyć z aplikacją:( działała ok, po wyłączeniu wtyczki z kontaktu i ponownym włączeniu nie chce się połączyć z aplikacją:( nie znajduje go;/ po zresetowaniu wifi odnajduje (przeprowadza się proces, łączy z siecią'oczyszczacza" później z moja domowa i na tym koniec przy 90% connection timed out ... 

  jest jakaś możliwość resetu całkowitego urządzenia? albo jakieś wsparcie techniczne, które pomoże rozwiązać problem?

 • Avatar
  Paweł C

  Zauważyłem że nie działają godziny poszczególnych schematów . Ustawiłem  żeby po 22 wchodził w sleep . Niestety urządzenie sugeruje się tylko wartościami PM które ustawiłem do 22, które działają 24h all day . Zmiana serwera nic nie daje. Strefa czasowa w Mihome ustawiona prawidłowo.
  BTW ile ja się namęczyłem żeby odkryć że xiaomi nie współpracuje z routerami tplink. Po prostu jeśli macie problem z połączeniem się na tym routerze zmiencie tymczasowo na inną markę i działa. Problem poruszany tez w sieci

 • Avatar
  Marcin Kuliński

  Dzień dobry,

  nie jestem w stanie przeprowadzić opisanych powyżej ustawień dla modelu Air Purifier Pro. Niezależnie od regionu ustawionego w profilu (Europa, Chiny) urządzenie jest widoczne w aplikacji Mi Home, da się nim sterować zdalnie, ale niemożliwe jest utworzenie reguły automatyzującej - w bloku "IF" dostępne są jedynie reguły czasowe oraz aktualne warunki pogodowe (tylko dla regionu Chiny). Brak natomiast jakichkolwiek sensorów oczyszczacza - sekcja "smart devices" jest pusta.

 • Avatar
  Łukasz

  1) U mnie dokładnie to samo dla Air Purifier Pro, nie ma go na liście Smart devices przy wyborze warunku "If". W kolejnym kroku ("Then") już się pojawia... jest na to jakieś rozwiązanie?

  2) Zastanawia mnie jak to jest domyślnie skonfigurowane, że w trybie Auto jest praktycznie niesłyszałny a w trybie Night cały czas chodzi na trochę wyższej prędkości? (Zbił odczyt do wartości 003 i w trybie Night non stop chodzi szybciej niż w Auto?)

  3) Nie wiem w końcu w jakich jednostkach mierzy - AQI czy ug/m3?

 • Avatar
  Marcin Kuliński

  W trybie Auto domyślnie działa jedynie górny wentylator, który służy do dystrybucji oczyszczonego powietrza. Turbina umieszczona niżej, wytwarzająca podciśnienie w komorze filtra, jest wtedy wyłączona, a załącza się dopiero przy odpowiednio wysokim poziomie zanieczyszczenia (jak na PL, to zbyt wysokim, bo jest to chyba 50 albo 75 mcg/m^3...), czyli 2-3 razy powyżej normy). W trybie Sleep turbina zawsze działa, stąd nieco wyższy poziom natężenia szumu. Z moich pomiarów wynika, że w tym trybie oczyszczacz pobiera nie więcej niż 5 W, u mnie chodzi tak non stop od prawie tygodnia. Użyteczność trybu Auto w sytuacji, gdy chce się uzyskać stałe poziomy jakości powietrza poniżej normy 25 mcg/m^3 jest, niestety, zerowa.

  Miernik w oczyszczaczu pokazuje stężenie w mikrogramach na jednostkę objętości powietrza - odczyty korelują z tym, co pokazuje mój inny miernik.

Zaloguj się, aby dodać komentarz.